ЗБРОЯ


Виберіть правильний дробовик
У разі вибору зброї, звичайно, дуже добре знати, для чого вона вам потрібна. Чи буде це універсальна зброя, чи займе особливу нішу у вашій колекції? Залежно від мети рушниці розглянемо такі показники.
Калібр. Для гладкоствольних рушниць найпопулярнішим калібром залишається 12-й, 16-й, 20-й та 28-й – це для полювання на птахів високого польоту. .410 – для полювання на білок і спортивної стрільби по тарілках. Десятка існує спеціально для мисливців на гусей.
Тип затвора. Помпові рушниці- найдешевші та найбільш надійні. Напівавтомат має нижчу віддачу. Помпа й напівавтомат- найкраща зброя для полювання на оленів та індичок, набої для них розповсюджені та взаємозамінні. Переламні рушниці роблять два постріли замість одного в помпи та трьох у напівавтомата, даючи вибір між двома стволами. Також у них простіше виправити неправильну перезарядку, що актуально для тих, хто заряджає власні набої.
Вага. Потрібна вага рушниці залежить від мети її застосування. Важкі рушниці краще долають віддачу, а легкі легше носити.
Баланс. Більшість людей краще стріляє з рушниць, важчих на кінці дула. За винятком випадків, коли стріляти треба вгору, але зблизька.
Насамкінець. Оздоблення з горіха та гарні блискучі гравіювання мають чудовий вигляд на високогір’ях і на стрільбищі. Для водоплавних птахів, оленів та качок щось простіше має набагато більше сенсу.