м. Львів, вул. Окружна, 57а
Ua
Ru

Термобілизна: як вибрати

За: HUNT - 09 Січня -
0 - 851

    Насамперед, варто сказати про те, що термобілизна – це базовий одяг для людей, яким подобається активно відпочивати, займатися різними видами спорту, ходити в походи в гори з друзями чи рідними.
Термобілизна повинна бути не лише зручною, адже ви носите її впродовж тривалого періоду.  Для того, щоб цей шар одягу надійно зігрівав у різних погодних умовах та виконував інші не менш важливі функції, потрібно вміти правильно вибирати термобілизну, залежно від виду спорту чи активності, якою збирається займатися.
Крім цього, у статті розкажемо про те, які основні функції термобілизни; з яких матеріалів її виробляють; як правильно вибрати термобілизну; на які особливості слід звернути увагу перш за все; як правильно підібрати розмір термобілизни; підкажемо поради стосовно догляду термобілизни.
 

   

 Основні функції термобілизни
    Не всмоктування, в відведення зайвої вологи, зазвичай – поту з поверхні шкіри;
    Не намокає;
    Швидко сохне;
    Регулює теплообмін — зберігає та добре утримує тепло, але водночас, запобігає перегріву;
    Не сковує рухів, оскільки виготовлена з еластичних тканин.
    Забезпечує комфорт та зручність за будь –яких погодних умов та режимів активності. Залишається сухою та м'якою;
   Підтримує гігієну тіла, запобігаючи появі неприємного запаху.  Це особливо важливо під час інтенсивних навантажень в процесі занять спортом, адже тоді в організмі людини виділяється багато вологи, яка накопичуючись у тканині звичайної білизни, перешкоджає її теплоізоляційним функціям.   Організм витрачає додаткову енергію на випаровування випаровування цієї вологи, щоб запобігти перегріву.
Термобілизну, яку пропонуємо в Інтернет магазині Hunt Masters, розроблено згідно із найвищими європейськими стандартами якості; з урахуванням можливості  активного вільного руху в процесі відпочинку або полювання;
 

   

    З яких матеріалів виробляють термобілизну?
    Як правило, виробники виготовляють термобілизну за спеціальною технологією. Для забезпечення всіх функцій термобілизни про які згадувалося вище, виробники використовують тканини зі спеціальною структурою в`язки. Тканина має особливу своєрідну структуру у формі комірок, при цьому, комірки, що прилягають до тіла виводять надмірну вологу, але не спричиняють дискомфорту та неприємного відчуття колючості, а комірки  «лицьової» тобто верхньої частини термобілизни забезпечують максимально рівномірний розподіл вологи з поверхні шкіри та швидке випаровування внаслідок капілярного ефекту. Таким чином ви не витрачаєте енергію на нагрівання вологи, що накопичилася;  тепло, яке виробляє ваш організм не виходить назовні, а надійно утримується.
До того ж, у Інтернет магазині Hunt Masters можна придбати термобілизну з матеріалів різного рівня щільності.

    Порада: Якщо вам потрібна стимуляція кровообігу та підтримка помірного тонусу м'язів, то радимо звернути увагу на компресійну термобілизну.  
Зараз термобілизну виготовляють із таких матеріалів: Поліпропілен, поліестер, поліамід, поліакрил, еластан, бавовна, вовна мериноса, шовк.

Далі розглянемо переваги та особливості кожного із наведених видів матеріалів.
    Поліпропілен краще, ніж інші матеріали відштовхує вологу з поверхні шкіри та не намокає. Якщо плануєте ночувати в наметі, то термобілизна із 100 % поліпропілену - не найкращий варіант для сну, оскільки може спричиняти надмірну  сухість шкіри.
    Поліестер – один із найкращих матеріалів для термобілизни. За структурою волокон поліестер схожий на бавовну. Термобілизна з поліестеру довго носиться та має гарний вигляд, тканина завжди залишається м'якою, волокна добре виводять зайву вологу.
    Поліамід –характерною особливістю термобілизни з поліаміду є її м'якість на дотик. Із поліаміду виготовляють майже всі моделі та види термобілизни.
    Еластан – як можна зрозуміти із назви матеріалу, він входить до складу термобілизни, щоб його надзвичайно тонкі волокна підвищували еластичність тканини та сприяли її меншому зношенню, навіть за умови тривалого застосування. Чим більша частка еластану у складі термобілизни, тим краще вона тягнеться, не залишаючи, при цьому, ознак розтягнення.
    Синтетичні матеріали застосовують для термобілизни для бігу, лижного спорту чи активного відпочинку, оскільки вони надійно та швидко  відводять вологу, навіть якщо ви активно рухаєтеся. Такого ефекту можна досягти тому що термобілизну виготовлено зі спеціальних легких та тонких волокон з комірчастою структурою. Саме завдяки цьому, термобілизна швидко сохне.
 Термобілизна із синтетичних матеріалів – найкращий вибір для відпочинку чи активності коли температура повітря становить від +15 до -10оС,. Якщо вам потрібна термобілизна для активності взимку, то можна звернути увагу на термобілизну із натуральних матеріалів, або компресійну термобілизну, компресійна термобілизна сприяє покращенню циркуляції крові в організмі. Термобілизна із синтетичних матеріалів – кращий вибір для занять спортом, тренувань на свіжому повітрі та активної повсякденної діяльності.
 Для виготовлення термобілизни із натуральних волокон, найчастіше використовують вовну мериноса та шовк. Натуральні матеріали часто використовують як суміш до синтетичних матеріалів.
 Високоякісним натуральним матеріалом для виготовлення термобілизни є вовна овець – мериносів. Вовна мериноса не лише добре  виводить зайву вологу, а й чудово зігріває тіло у найсуворіші зимові холоди. Це особливо важливо, якщо вам подобаються зимові види спорту, такі як катання на лижах, ковзанах або сноуборд.
 Додатковою перевагою термобілизни із вовни мериносів є її зовнішній вигляд, адже вовна не скочується, не кошлатиться, має природні антибактеріальні властивості, що запобігають накопиченню неприємних запахів.
 В Інтернет – магазині Hunt Musters можна придбати термобілизну з різною щільністю тканини, як правило, цю інформацію зазначено на упаковці виробника. Термобілизна із натуральних матеріалів стане незамінним основним шаром одягу для полювання, риболовлі та активного відпочинку просто неба з друзями чи рідними.
 

   

     Як правильно вибрати термобілизну?
    Вибір термобілизни це – справа індивідуальна, однак варто звернути увагу на певні особливості. А саме:
    Температуру повітря;
    Інтенсивність навантаження;
    Пору року;
    Виду спорту або конкретної активності, якою збираєтеся займатися.       
Виробники термобілизни пропонують моделі для спорту, фітнесу та повсякденного життя. Для зимових видів спорту краще вибрати термобілизну з поліпропилену з додаванням бавовни.
Катання на лижах передбачає постійну зміну активного навантаження, наприклад, під час спуску чи підйому в горах або навпаки – спокійного сидіння на підйомнику, коли підймаєтеся  на вершину чи обідаєте у кафе.
Якщо ви надаєте перевагу альпінізму або водним видам спорту, і, зазвичай проводите багато часу просто неба, то потрібно, щоб термобілизна не лише виводила вологу, зігрівала, а й добре утримувала тепло. В такому разі краще вибрати термобілизну з вовни мериносів або флісу, адже вам буде не лише тепло, але й зручно, тому що вона не сковує рухів, навіть за умови дуже низької температури повітря.
 
    Як правильно підібрати розмір термобілизни?
    Порада: Термобілизна повинна щільно прилягати до тіла, але не спричиняти відчуття стиснення чи дискомфорту.  Якщо термобілизна підібрана правильно, то ваша спина та поперек  залишаються сухими.
За умови тривалої подорожі, не завжди є можливість знайти душ за першої потреби, тому варто брати з собою змінний комплект термобілизни. А ще – врахуйте можливість перепадів температури повітря вночі.
 Плоскі шви термобілизни запобігають натиранню, а щільне прилягання до тіла полегшує вдягання іншого одягу на термобілизну.
 

    

    Поради стосовно догляду за термобілизною
Термобілизну слід прати вручну або ж у пральній машині, при температурі не вище 40º С із застосуванням мила або прального порошку;
Після прання термобілизну варто ретельно прополоскати, але в жодному разі не викручувати та не прасувати!
Намагайтесь не сушити білизну поблизу вогню або відкритого полум`я.
Термобілизну не рекомендується  викручувати у пральній машинці, оскільки внаслідок цього термобілизна може втратити свої властивості.
Увага! Термобілизна повинна висохнути без застосування  нагріваючих пристроїв, а вода повинна просто стекти з поверхні термобілизни. Не можна чистити термобілизну хімічними засобами.
Зберігати термобілизну найкраще у сухому, добре провітрюваному приміщенні, якомога далі від нагрівальних та освітлювальних приладів.
 
    На завершення лише скажемо, що правильно вибрана термобілизна повинна бути зручною, ви маєте майже  не відчувати на шкірі цього важливого базового шару одягу.

Коментарі
Написати коментар
Новина дня
Зверніть увагу, що ми не можемо відправляти вибухонебезпечні речовини та зброю Новою Поштою. Можливий лише самовивіз з нашого магазину у Львові. Дякуємо за розуміння!
Фейсбук
Передбачення для Вас
Головне – не забувайте важливе! А то забудеш важливе, а це виявиться головне.