Вибираємо мембранну куртку: Типи та особливості
За: HUNT -
05
Січня -
0 -
1786
Мембранна куртка – легкий та зручний верхній одяг для поціновувачів активного відпочинку, полювання, риболовлі, чи інших видів активностей просто неба. У статті розповімо про основні функції, типи та особливості мембрани; порадимо, як правильно вибрати мембранну куртку; підкажемо рекомендації стосовно догляду за мембранною курткою.
Сподіваємось, інформація буде корисною для читачів, які хочуть носити куртку якомога довше, а куртка матиме не лише гарний вигляд, а й надійно захищатиме від дощу, пронизливого вітру, забезпечуватиме водовідштовхуючі властивості, якщо перебуваєте на полюванні чи в поході з друзями, або ж, потрапили під дощ, дорогою додому після виснажливого робочого дня.
Основні функції мембранної куртки
Перш за все, мембранна куртка повинна надійно захищати від дощу; добре відштовхувати вологу ззовні, при цьому залишаючись сухою всередині, зберігаючи сухість та комфорт вашого тіла, навіть за умови, що багато та активно рухаєтеся. Якщо замислилися над вибором мембранної куртки, то повинні знати, яким видом активності маєте намір зайнятися?; плануєте одягати куртку в сувору зимову холоднечу чи у міжсезоння?. Залежно від конкретного виду спорту, мембранні куртки мають певні особливості, які варто взяти до уваги при виборі цього одягу.
Важливо вибирати усі параметри мембранної куртки відповідно до її призначення. Найважливішими параметрами є: міцність, покрій та інші деталі куртки - вентиляційні застібки, проклеєні шви, манжети, що регулюються, капюшон, кишені.
В Інтернет магазині Hunt Musters можна придбати мембранні куртки для дітей та дорослих на будь – який смак та гаманець. Вас чекають лімітовані колекції курток від провідних світових брендів за доступною ціною.
Головними функціями мембрани є водовідштовхуючі властивості та повітропроникність. Зазвичай, виробники неохоче розкривають особливості виготовлення мембрани, однак, нам вдалося дізнатись про деякі секрети...
Типи та особливості мембрани
Існують 2 шарові, 2, 5 та 1,5 шарові мембрани. Якщо куртка має двошарову мембрану, то з внутрішнього боку тканина, як правило, має сітчасту або трикотажну підкладку чи шар утеплювача.
Куртка з 2,5 шаровою мембраною оснащена на задній частині тонким шаром полімеру, завдяки цьому, куртка довше зберігає гарний вигляд зношується менше, навіть якщо доволі часто берете на плечі рюкзак. Крім цього, завдяки цьому шарові, куртка має легшу вагу та не сковує ваших рухів; можна легко одягнути під куртку ще декілька шарів одягу, не відчуваючи дискомфорту.
3 шари мембрани найчастіше застосовують у процесі пошиву курток для професійних видів спорту, наприклад, альпінізму. Під час підйому на високі гірські вершини важливо враховувати міцність, надійність та легкість. Така куртка спеціально захищена від можливого механічного пошкодження, яке можна спричинити, використовуючи спорядження для підйому на гірську вершину.
Водовідштовхуючі властивості мембранної куртки вимірюють у мм водного стовпчика. Ця одиниця вимірювання показує, який рівень тиску води зможе витримати тканина без протікання.
Порада: пам`ятайте, якщо несете на плечах рюкзак або ж підперезані поясом, то тиск води, вологи на куртку може збільшуватися. Вибирайте мембранну куртку з показниками подовідштовхуючих властивостей 20 000 мм, якщо маєте намір використовувати її в умовах підвищеної вологості навколишнього середовища, наприклад, якщо є висока ймовірність, що потрапите під сильний дощ.
Експерти різних брендів мисливського одягу виділяють такі рівні градації водовідштовхуючих властивостей мембранної куртки:
• 20 000 мм – сильна злива; тривале перебування під сильним дощем;
• Понад 7 000 мм – затяжний сильний дощ, злива тривалий період часу;
• 4 000 – 7 000 мм. – затяжний дрібний дощ, що моросить, або сильна злива тривалістю не більше, ніж 1 година;
• 2 000 – 4 000 мм – дрібний дощ, що моросить не більше, ніж 3 години;
• 1 000 – 2 000 мм – підвищений рівень вологості повітря, навколишнього середовища, туман;
• Менше, ніж 1 000 мм – захист від вітру.
Важливо! Наявність у мембранної куртки вентиляційних блискавок з боків, це характерна особливість, що особливо актуальна, якщо ви активно рухаєтеся, а отже потієте, перебуваючи просто неба тривалий час.
Найчастіше вентиляційна застібка виглядає, як замочок – блискавка, що простягається від внутрішньої сторони рукава, через зону пахви та виводиться збоку. Завдяки такій вентиляційній блискавці, вам не лише значно комфортніше рухатися, а й організм швидше охолоджуватиметься тому що надмірна волога виводитиметься швидше та надійніше. Навіть за умови сильного дощу, вода не може потрапити у зону вентиляційної блискавки, а надмірна волога та піт більше не будуть проблемою, що заважає насолоджуватися відпочинком та радістю активного, вільного руху. Така особливість є надзвичайно важливою, наприклад, для бігунів.

Особливості крою мембранних курток. Що потрібно знати?
Далі зосередимо увагу на особливостях крою мембранних курток. Для виготовлення мембранних курток найчастіше використовують нейлон, поліамід, поліестер. Стосовно пошиву, куртка може бути вільною, або щільно прилягати до тіла.
Порада: Який саме покрій куртки вибрати, залежить від її призначення. Якщо потрібно одягати під куртку декілька шарів одягу, то краще, щоб вона була вільного крою, адже так забезпечується більша свобода рухів та легше одягнути під куртку кілька шарів одягу для утеплення, якщо це потрібно.
Для ще комфортнішого активного відпочинку та насолоди спілкування з природою, виробники мембранних курток, які можна придбати в Інтернет магазині Hunt Masters розміщують та проклеюють шви куртки таким чином, щоб куртка «повторювала» природні вигини вашого тіла, коли ви розслаблені. Наприклад, рукави шиють злегка зігнутими в ліктях, завдяки цьому, рукави та нижня частина не задираються вгору навіть за умови дуже активного руху. Важливо, що капюшон куртки не сповзає, а тканина на спині не розтягується, при нахилах корпусу вбік.
Порада: Якщо плануєте тривалі подорожі взимку або пізньої осені, то зверніть увагу на моделі мембранних курток з капюшоном. Якщо куртка підібрана правильно, то капюшон повинен щільно прилягати до голови, повторювати рухи голови, але не сковувати їх, не обмежувати можливості огляду.
Капюшон може бути глибоким, щоб ще краще захищати від сильного дощу та вітру. За умови, що куртка повністю застебнута, а капюшон щільно притягнутий зав`язками то разом із високим коміром куртки, що прикриває нижню частину обличчя, голова та шия надійно захищені від пронизливого вітру, дошкульного холоду, дощу чи навіть снігу, адже відкритою залишається лише верхня частина обличчя.
Додатковою перевагою мембранних курток брендів Alaska Elk 1975 та Pinewood є зручні кишені для зберігання аксесуарів, наприклад, компасу, окулярів чи мобільного телефону, або навіть невеликого мисливського трофею.
Порада: Якщо ви використовуєте радіо чи рацію, що має антену, то вибирайте мембранну куртку, в якій є кишені зі спеціальним тримачем для антени. Мисливці оцінять переваги наявності спеціальних тримачів для патронів.
Як вибрати мембранну куртку?
Для того, щоб вибрати мембранну куртку, потрібно точно знати, для чого саме, та в яких умовах будете її використовувати. Якщо вибираєте куртку для туристичного походу, що триватиме кілька тижнів, а то й довше, то зверніть увагу на міцність тканини, щоб куртка не зношувалася швидко в ділянці плечей, адже нестимете важкий рюкзак або інше спорядження.
Порада: Покрій куртки має бути вільним, щоб під неї можна було одягнути фліс або ще декілька шарів одягу, якщо це потрібно для утримання тепла. Пам`ятайте, рухи мають бути вільними, посадка зручною, не спричиняючи відчуття дискомфорту, якщо ви рухаєтеся навіть дуже активно.
Увага! Будьте обережні та уважні, якщо розводите вогонь у поході, адже мембранну куртку легко пропалити від жаринки чи іскорки і тоді, мембранна куртка втратить свої захисні властивості, оскільки пошкоджена мембрана пропускає вологу та гірше утримує тепло.
Якщо це можливо, спробуйте приміряти курку разом з утеплюючим шаром одягу, щоб переконатися наскільки зручно почуваєтеся. Якщо у куртці є капюшон, то одягніть його, затягніть зав`язки та поверніть голову в різні боки, щоб переконатися, що капюшон не заважає огляду горизонту. Зверніть увагу, наскільки захищена шия, якщо куртка повністю застебнута.
Рекомендації стосовно догляду за мембранною курткою
…і нарешті, рекомендації стосовно догляду за мембранною курткою.
Оскільки для водовідштовхуючих властивостей зовнішня поверхня мембранної куртки просочена спеціальним водостійким просоченням DWR, то догляд куртки має певні особливості, які варто взяти до уваги. Завдяки такому просоченню, крапельки води скочуються та стікають з поверхні, а куртка залишається сухою.
Не жирний бруд, що не в’ївся у поверхню вашої куртки надто глибоко краще усувати так: Почекати доки бруд цілком висохне, а після цього, легко зчистити його щіткою або чистою ганчіркою. Часто достатньо просто руками стріпати бруд, що вже трошки підсохнув. Найголовніше – не втирати бруд в пори та не змивати. Якщо відразу стріпати з куртки бруд, що підсохнув, то може вистачити одного разу прання за сезон.
• Перед початком прання перевірте, щоб усі кишені куртки були порожніми і там не залишилося дрібних предметів або сміття;
• Застебніть усі блискавки та застібки;
• Не використовуйте пральний порошок, краще візьміть рідкий миючий засіб для прання або догляду за мембранним одягом;
• Прати куртку варто лише у пральній машині, при температурі до 40 градусів;
• Не рекомендуємо прати куртку вручну, тому що наполегливе тертя виробу в місцях, де є проклеєні шви, може стати причиною пошкодження герметизації швів;
• Після прання увімкніть режим полоскання для делікатного прання, щоб ретельно виполоскати найдрібніші часточки миючого засобу, що може залишитися.
• Мембранні куртки не можна виварювати та чистити будь –якими хімічними засобами або речовинами!
• Не можна сушити мембранну куртку на батареї, обігрівачі, у пральній машині чи поблизу джерел відкритого полум`я, оскільки це призведе до пошкодження мембрани, а отже і втрати її захисних властивостей;
• Не прасуйте мембранну куртку, тому що сильне нагрівання руйнує мембрану.
Іноді, мембранну куртку та інший мембранний одяг варто просочувати спеціальними DWR спреями. Слід пам`ятати, що можна просочувати лише чисту та суху куртку після прання. Застосування спреїв для просочення дасть можливість довше зберегти водовідштовхуючі властивості мембрани, але використання таких аерозолів може призвести до незначної зміни кольору куртки чи іншого одягу
Порада: Найкраще сушити куртку розправленою, при кімнатній температурі навколишнього середовища, повісивши у вертикальному положенні.
Коментарі