м. Львів, вул. Окружна, 57а
Рефлексії на тему мисливської етики

Рефлексії на тему мисливської етики

За: HUNT - 29 Березня -
1 - 624

Етика – це вчення про мораль та правила поведінки людини у суспільстві. Мисливська етика – це кодекс норм поведінки мисливців щодо своїх колег, а також природи і тварин. Це  наслідок переконань того, хто полює, а її дотримання залежить не від страху бути покараним, але від власної совісті.
Як правило, знаходячись подалі від людського ока, глибоко в лісі чи очеретяних хащах, мисливець відкриває власну сутність, оскільки в такому середовищі він відповідальний лише сам перед собою.
Однак, мисливська етика зачіпає не лише моральне обличчя мисливця, але й відображає рівень розвитку мисливського господарства і мисливства в цілому. Той факт, що брати наші менші є частиною навколишнього середовища, зобов’язує мисливців бережливо ставитися до популяцій. Саме тому найважливішим елементом мисливської етики на даному етапі є активна участь мисливців в охороні живої природи, в збагаченні і раціональному використанні її ресурсів.
 
Також важливо пам’ятати, що полювання і алкоголь – речі несумісні, а мисливці, які на полюванні вживають спиртне – потенційні злочинці. Особливо небезпечна участь таких людей у колективних мисливських заходах, оскільки часто вони забувають розрядити зброю і неконтрольовано натискають на спускові гачки. Від цього страждають не лише самі винуватці ситуації, але й ті, хто поряд.
Нерідко нетверезі мисливці тонуть у водоймах чи згоряють в мисливських хатках, обгоряють коло багать. Бувають випадки, коли через невдале полювання вони відкривають стрільбу по пустих пляшках. Результат такої «розваги» – щонайменше  поранення, а часто й смерть одного з учасників таких «змагань».
 
Ми хочемо наголосити, що зброя – не іграшка, а велика відповідальність в руках мисливця. Отримуючи дозвіл на полювання, мисливець не повинен зазнаватися і вважати себе кращим за інших чи більшим професіоналом справи. Він повинен усвідомлювати, що в його руках засіб, що травмує та вбиває. Як тварин, так і людей.

Коментарі
Написати коментар