м. Львів, вул. Окружна, 57а
Поради мисливцю №4

Поради мисливцю №4

За: - 21 Травня -
0 - 1030

Навчіться правильно підіймати рушницю.

Навчитися правильно підіймати рушницю – одна з основних навичок стрільби з дробовика. Коли ви здатні піднести зброю до обличчя замість того, щоб уперти її в плече й опускати обличчя до неї, то можете побачити ціль й стріляти без сумнівів. Підняття рушниці, зроблене правильно, поєднує саме підняття прикладу до плеча в одному русі, а не “підняв, знайшов ціль, приклав до плеча, а потім вистрелив” – метод багатьох стрільців, які звикли до рушниць. Почніть з позиції готовності. Перш ніж рухати зброєю, ви повинні чітко побачити ціль, щоб очі підказали рукам, куди спрямувати рушницю, а голова подалась вперед і трохи нахилилася, готова її прийняти. Тримайте погляд на передньому краї цілі та починайте підіймати зброю, починаючи зі спрямованого на ціль ствола, так ніби збираєшся стріляти. Коли ствол (дуло в народному) доходить до цілі, підіймайте приклад до обличчя. Гребінь прикладу опиняється під вилицею за момент до того, як приклад впирається в ямку під ключицею . Щойно затильник упреться в плече, натискайте на гачок.Опустити ствол (дуло) під ціль.

Не дозволяйте птахові опуститися нижче за рівень дула. Щоб влучити в летючу ціль, потрібно стежити поглядом за птахом. Якщо дати йому опуститися нижче за дуло, одразу перестанете бачити птаха. Без цілі ваші очі можуть спрямуватись на мушку - останнє місце, куди треба дивитись. З іншого боку, якщо тримаєте ствол нижче за ціль, дуло залишається в периферичному зорі як розмита виносна точка, доки основний фокус тримається на птахові. Ви бачите куди спрямувати дуло, та з’єднуєте точки.Встигайте.

Коли не влучаєте в ціль, і не знаєте чому, спробуйте змінити швидкість руху зброї, що зазвичай означає уповільнення. Дробовик повинен рухатись в тому самому темпі, що й ціль.

Поправка на швидкість руху.

Дробовик не націлюють; ним вказують на ціль чи повертають до неї. Правильне стеження починається перед підняттям рушниці. Перший крок – зафіксувати очима птаха. Немає сенсу рухати рушницею, доки очі не зможуть вказати куди саме. Якщо можете чітко бачити ціль та визначити її шлях, рухайте дуло на неї, наче щоб підстрелити сходу. При цьому рухайте стволом уздовж лінії польоту птаха, піднімаючи приклад під щоку. Дуло має залишатися нижче за птаха, щоб ви завжди бачили ціль чітко. Рухайте рушницю невідривно від птаха . Запам’ятайте ці дві поради. Намагання випустити заряд як найточніше змусить вас сповільнитись або зупинитись і пропустити ціль. З цієї причини “технарям” важко наводити дробовик: вони хочуть все розрахувати. Замість метрів і сантиметрів думайте про випередження у трьох величинах: трохи, більше й багато. “Трохи” – це поправка на швидкість, яка потрібна на середній дистанції. “Більше” – подвоюємо її, “багато”- подвоюємо ще раз. Розліт пострілу дає певну межу для помилок. Спроба націлитись в останню секунду гарантує промах. Довіряйте координації між очима і руками.

Оберіть метод.

Є два основні методи, які спрямують ваше дуло перед ціллю: супровід цілі й випередження. Більшість добрих стрільців вміють переключатись з одного на інший в залежності від ситуації.
o       Супровід цілі. Більш інтуїтивний метод, який ідеально підходить для стрільби по птахах високо в небі та по гусеподібних на коротких і середніх дистанціях. Відстежуйте лінію польоту птаха й стріляйте, як дійдете до дзьоба. Ви повинні рухати рушницею швидше, ніж летить птах, щоб наздогнати його й обігнати. Оскільки зброя продовжує рухатись, поки ви натискаєте на спуск і рушниця стріляє, ви не помітите випередження - але птах упаде.
o       Випередження. Основний метод стендових стрільців, найпростіший для стрільби по далеких цілях, що летять паралельно горизонту, як голуби чи гусеподібні. На відмінну від супроводу, коли ви ловите птаха ззаду, в стрільбі на випередження ви не даєте йому проскочити повз стволи. Наведіть рушницю перед ціллю, оцініть її швидкість та стріляйте. Ця техніка вимагає більшої відстані між мушкою та ціллю, ніж супровід.

Пришпильте утікача.

Найлегший спосіб підстрелити птаха, що вистрибує з-під ніг і летить геть, - це уявити, що коли на вашій рушниці є багнет. Коли птах випурхує, станьте у позицію готовності, тримаючи рушницю паралельно землі на рівні талії. Зробіть невеликий крок у бік птаха і уявіть, що колете його багнетом, коли підносите приклад до обличчя. Підіймаючи зброю знизу, чітко бачитиме птаха. Націлюючи її на птаха точно не вдарите себе прикладом.

Стріляйте у височину.

Щоб робити постріли по птахові високо в небі, переміщуйте зброю з удвічі меншою швидкістю, ніж вважаєте за потрібне, та стріляйте коли дуло проскочить дзьоб. Уповільнення може здатись поганою ідеєю, але працює.Залишайтеся сфокусованими.

Виробники боєприпасів запевняють, що швидкість усуває проблему промаху позаду птаха, - на стрільбищі розкажуть, що стежити за ціллю треба довше. Насправді більшість промахів виникає внаслідок мимовільного погляду на зброю, щоб оцінити випередження в момент прицілювання. Це не так просто осягнути, адже перед пострілом ви бачите мушку перед птахом – і не розумієте, що не так. Правда в тому, що коли перестаєте дивитись на ціль – ви зупиняєте ведення рушниці і, зрештою, запізнитесь з пострілом, навіть, якщо думаєте, що випередили птаха. Тому, вам не потрібно більше грамів свинцю чи довше ведення. Просто тримайте ствол у периферійному зорі і не зводьте очей з птаха. Думайте “Чітка ціль, нечіткий ствол “ і, незрозумілих промахів більше не буде. Хоча, - якість патрону тут також вирішальна...Деякі терміни в цих статтях ми вживаємо для кращого уявлення ситуації мисливцем. У спеціальній літературі, як правило, ці терміни не використовується.
Як приклад:
o       Ду?ло — передній кінець, вихідний отвір ствола вогнепальної зброї. У спеціальній літературі, як правило, цей термін не використовується. Застосовуються терміни «вихідний отвір» та «дуловий зріз»

Коментарі
Написати коментар