м. Львів, вул. Окружна, 57а
Поради мисливцю №5

Поради мисливцю №5

За: - 08 Червня -
0 - 1178

Тримайте рушницю в чистоті
Способів чищення рушниці багато, але абсолютно правильного немає. Все що працює, - працює. Розділіть чистку на 2 етапи. Спочатку треба видалити залишки пороху, а потім – залишки міді.


Не давайте іржі шансу
Воронування металу не є захистом саме по собі. Воронування досягають контрольованим іржавінням, і єдиний зиск від нього – здатність утримувати мастило. Мастило запобігає іржі, але ненадовго. Для серйозного захисту зброї краще вкрити її тонким шаром воску для підлоги, особливо знизу ствола й у тому місці, де він прилягає до прикладу. Хімія людського тіла також викликає іржавіння – через відбитки пальців. Саме тому колекціонери зброї зазвичай беруть свої скарби тільки в білих рукавичках. У декого відбитки і справді отруйні; а хтось може мацати зброю вічно, й іржі не буде. Неіржавіюча сталь також не дає гарантії – та, з якої роблять зброю, не є «неіржавійкою» по-справжньому. Вона іржавітиме повільніше, як і хром-молібден. Брудні рушниці ржавіють швидше і сильніше за чисті. Адже бруд вбирає й затримує вологу. Поверхневу іржу можна видалити сталевою губкою. Якщо вже є ямки, зброяр повинен їх відполірувати і відновити воронування. Якщо ямки стали глибокими – то, хоч як прикро, доведеться з ними змиритися. Зберігати зброю десь, де не циркулює повітря, - все одно, що запросити іржу. Йдеться зокрема про зберігання у герметичному вініловому чохлі, або затикання ствола мастилом з одного чи обох кінців. Нові ліофілізаційні чохли, з яких викачується повітря, - виняток. Якщо ввечері після полювання в дощ вирішите протерти рушницю вже після того, як поїсьте, матимете невдовзі повний чохол іржі. Рушниця - понад усе, завжди.
Витрачайте гроші путньо
Серйозну роботу зі старою зброєю треба добре продумати. Якщо рушниця втратила точність, ремонт її не поверне. Навколо багато нових точних рушниць, тож як кажуть досвідчені мисливці: як уже стріляє погано, краще продати. Більшість старих рушниць не варті ремонту. Дайте їй спокій, а її шрами вважайте почесними відзнаками. Звісно, якщо до певної рушниці маєте сентиментальні почуття, можете захотіти щоб вона мала кращий вигляд. Така реставрація не збільшить вартості рушниці для колекціонерів, але ви матимете кращу рушницю. Якщо річ в цьому ремонтуйте.


Годі гвинтівці журитися
Трагедія недогляду за рушницею трапляється навіть із найприємнішими людьми. Але це не має бути виправданням. Рушниця має бути вашим другом і служити вірно. Приділити увагу рушниці можна за допомогою кількох простих кроків.

Відшкребіть ствол

Протріть ствол порошковим розчинником і щіткою з фосфорної бронзи. А потім відполіруйте усі маленькі пази пастою. Коли з дула перестане лізти мідь ви закінчили.

Виправте вм’ятинки
Великі вм’ятинки на дерев’яному прикладі можна виправити, обгорнувши його вологим рушником і розпарюючи місце вм’ятинки кінчиком гарячої праски. Пара проникатиме в волокна дерева, вони набухатимуть, а вм’ятинки зменшаться чи зникнуть взагалі.
Розберіться з ударно-спусковим механізмом
Дістаньте механізм і зніміть приціл. Якщо в вас гвинтівка важільної дії, помпова чи автоматична, то зніміть приклад. Робіть все на вулиці та в захисних окулярах. Розпилюйте спрей на механізм. Але найголовніше при цьому не міняйте мастило.
Витріть бруд
Коли ударно-спусковий механізм знято, витріть бруд, що налип знизу ствола та на стволовій коробці. Протріть й відповідні елементи прикладу. Додайте мастила на щойно почищені металеві частини. Трішки.


Перевірте кріплення
Доки приціл знято переконайтесь, що всі гвинти на кріпленні сидять міцно. А якщо ви й справді сумлінні, то зніміть і кріплення й перевірте, чи не просочилося під них мастило. Зітріть його. Перевірте усі гвинти і гвинтові отвори й поставте кріплення на місце. Переконайтеся, що міцно закрутили всі шурупи.
Протріть лінзи
Протирайте тендітну оптику делікатно. Використовуйте розчин для об’єктивів і камер і мікрофібру. Їх можна знайти в фотомагазині.
Поворонуйте зношені частини
Деякі стрільці вважають, що блискучі плями на рушниці – це щось на кшталт бойових нагород. Певною мірою можливо. Але саме ці частини швидше іржавітимуть, тож скористайтеся рідиною для вороніння.
Замініть зношені гвинти
Нові найпростіше придбати в зброяра. Він бере їх оптом, тому завжди знайдуться вам потрібні. Це стосується не тільки гвинтів кріплення, а й гвинтів прикладу.

Коментарі
Написати коментар