м. Львів, вул. Окружна, 57а
Перша допомога при нещасних випадках на полюванні

Перша допомога при нещасних випадках на полюванні

За: HUNT - 09 Серпня -
0 - 971

Полювання – не розвага, а небезпечне заняття. І на ньому трапляються нещасні випадки. 

Збираючись на полювання - відновіть у пам’яті правила безпеки при поводженні зі зброєю, та техніку безпеки на полюванні.

Завжди слід пам’ятати, що мисливець озброєний не дитячою іграшкою, а зброєю! При невмілому і недбалому поводженні з якою можна заподіяти каліцтво комусь або собі. Кожен мисливець повинен твердо знати правила поводження з рушницею, а також правила поведінки на полюванні в різних умовах і вимагати дотримання цих правил від оточуючих. Лише так можна запобігти можливому нещастю.

Небезпека поранення ускладнюється тим, що з дробовим зарядом в рану неминуче потрапляють шматки одягу чи вати, а таке забруднення загрожує нагноєнням, може викликати зараження крові і призвести до загибелі потерпілого (навіть у випадку, якщо не пошкоджено життєво важливі органи). Складно не погодитися з тим, що поранення дробом, зроблене на близькій відстані, є більш небезпечним, аніж поранення кулею.

Більшість нещасних випадків стається на літньо-осінньому полюванні. Це пов’язано зі скупченістю мисливців, особливо по загальним вихідним дням, поблизу від населених пунктів.
Та через недотримання заходів обережності при переходах через різні перешкоди (канави, протоки, річки) та стрільбою в місцях з поганою видимістю (ліс чи кущі).

Суворе дотримання правил техніки безпеки допоможе запобігти багатьом можливим нещасним випадкам.


Почувши крики про допомогу, треба негайно бігти або їхати до місця катастрофи.

Перша допомога при пораненні на полюванні:
Поранення на полюванні є вкрай небезпечним. Адже, крім можливої великої втрати крові, в рану можуть проникнути мікроби, що призводить до зараження крові.
Перше, що треба зробити для того, щоб зупинити кровотечу - це підняти догори поранену кінцівку, щоб зменшити приплив крові до неї. У разі сильної кровотечі треба притиснути артерію вище рани (ближче до серця), а потім накласти джгут. Для джгута можна використовувати бинт чи носовичок.
Як накладати джгут:
Джгут накладають при ранах на верхній кінцівці на плечі, а на нижній на стегні, знову ж таки, вище рани, попередньо обгорнувши місце його накладання чимось м’яким. Джгут зав’язують досить вільним вузлом, потім під нього засовують паличку і повільно крутять її в одну сторону до припинення кровотечі. Кожних пів години слід послаблювати джгут, попередньо стиснувши артерію пальцями, або знімати його на 10-15 хв, щоб уникнути омертвіння тканини. При таких пораненнях, надавши першу допомогу, потрібно вжити всіх заходів для того, щоб потерпілий був якнайшвидше оглянутий лікарем.

Перша допомога при ударі на полюванні:
При сильному ударі можливо розтрощення кісток і пошкодження внутрішніх органів. У таких випадках слід негайно прийняти заходи і доставити потерпілого в лікарський пункт.
Звичайний забій викликає синець. Негайно після удару потрібно прикласти до постраждалого місця холодні примочки. Через 1-2 дні примочки замінюються зігріваючим компресом.

Перша допомога при вивиху на полюванні:
Перше що потрібно зробити - забезпечити повний спокій вивихнутої кінцівки: рука підвішується на рушнику, ганчірці, одягнутих через друге плече; нога укладається в найбільш зручному положенні на що-небудь м’яке. Полегшують біль холодні примочки.
Вивихи повинен вправляти лікар.

Порятунок потопаючого:
Якщо доводиться рятувати потопаючого у холодній воді - не знімайте з себе одяг, щоб уникнути переохолодження організму. Слід скинути тільки взуття і витягнути все з кишень.
Слідкуйте, щоб потопаючий в паніці не хапався за вас. Якщо цього не вдасться уникнути, застосуйте спеціальні прийоми звільнення:
• якщо він схопився за вашу ногу, швидко опустіть її, одночасно прийнявши вертикальне положення тіла. Підніміть іншу ногу і, упершись нею в плече або груди потопаючого, відштовхніться від нього, відкинувшись назад всім тілом.
• якщо потопаючий обхопив вас попереду, візьміть його обома руками під пахви і, піднявши, відштовхніть від себе.
• якщо він обхопив вас ззаду за шию, опустіть голову якнайнижче, щоб його руки не зімкнулися у вас на горлі. Міцно стисніть зап’ястя тій його руки, яка знаходиться вище, і різко смикніть вперед, піднімаючи іншою рукою його лікоть. Опинившись таким чином у нього за спиною, ви заблокуєте одну з його рук.
В крайньому випадку поринайте з головою у воду і, виринувши за спиною потопаючого, міцно обхопіть його за плечі.
Постарайтеся заспокоїти паніку людини і кажіть йому, що він врятується тільки в тому випадку, якщо буде вам підкорятися.
Доставивши постраждалого на берег, в разі якщо він втратив свідомість, перш за все треба очистити йому носоглотку і рот від бруду й твані, а також зняти з нього одяг. Потім, ставши на одне коліно, покласти постраждалого животом на інше, натискати на спину і стискати груди, щоб з дихальних шляхів витекла вода. Потім приступають до штучного дихання.

Транспортування потерпілого на полюванні:

Якщо поранення на стільки важке, що потерпілий не може дійти до місця, звідки його можна було б переправити в медичний пункт - слід надати йому першу допомогу, а потім вже організувати його транспортування. Якщо вам необхідна допомога пожежників чи рятувальників - негайно повідомте про це відповідним спецслужбам.

Телефонні номери для екстрених викликів:
101 – служба порятунку / пожежна охорона
102 – поліція
103 – швидка медична допомога

Коментарі
Написати коментар
Новина дня
Зареєструйтесь на нашому сайті та отримайте шалені знижки на одяг, взуття та аксесуари! Реєстрація необхідна, що б ми знали, що ви реальний покупець, а не програма.
Фейсбук
Погода
Передбачення для Вас
Єдине щастя в житті – це постійне прагнення вперед.